Tippek, hogy hova térjünk be, ha az órák között megéhezünk

Egy biztos: Budapest szívében kizárt, hogy valaki éhen maradjon, mert az Egyetem tér vonzásában gombamód szaporodnak a jobbnál jobb helyek. Mi pedig feltérképeztük Nektek az egyetemhez közeli vendéglátóipari egységeket, amiket érdemes lehet felkeresni ebédidőben.

Szerencsés helyzetben vagyunk, ugyanis karunk vonzásában egymást érik a jobbnál jobb éttermek és kávézók. A  ízek nagy választékának köszönhetően folyamatosan változatosan tudunk étkezni, illetve, ami talán az egyik legfontosabb szempont, mindezt igazán baráti áron tehetjük. Nem is szeretnénk tovább szaporítani a szót, bemutatjuk Nektek a legjobb helyeket, hogy merre tudjátok az éhségeteket csillapítani.

Gyorsan valami finomat!

Ha csak fél órátok van arra, hogy megebédeljetek, akkor sem kell lemondanotok a meleg ételről. Több olyan hely is van a közelben, ahol pillanatok alatt kiszolgálnak, és kényelmesen vissza tudtok érni a következő órára.

PASTA.

A Kálvin téri tésztázó az egyik legjobb választás, ha mindössze fél órád van arra, hogy megebédelj. Hétfőtől vasárnapig négy különböző tészta közül lehet választani. Igyekeznek minden igényt kielégíteni. A klasszikus ízektől kezdve azok is találnak a kedvükre valót, akik a kicsit extrémebb ízvilágot pártolják. Délelőtt 11 órától este 8 óráig várják a vendégeket. A doboz tésztát a közeli fák árnyékában kialakított padoknál is elfogyaszthatjuk, vagy ha több időnk van, érdemes még ősszel ellátogatni egy piknikre a Múzeumkertbe. Egy doboz tészta ára körülbelül 1000 Ft.

LEVES.

A PASTA. ikertestvére a belváros egyik legnépszerűbb street food étterme. A Vámház körúti gyorsétterem nemcsak levesekkel várja a vendégeket, hanem többféle bagettek és tejberizs közül is választhatunk. A koncepciója hasonlít a testvér-étterméhez. Itt is naponta változik a kínálat. Hétfőtől vasárnapig délelőtt 11 órától este 7 óráig térhetünk be hozzájuk. Külön öröm, hogy gondolnak a vegetáriánus és a laktózérzékeny vendégekre is. Bőven 1000 Ft alatt itt is meg tudunk ebédelni, még úgy is, ha több különböző feltétet kérünk a levesünkre.

Belvárosi Disznótoros

Délidőben, a Károlyi utcában, a Petőfi Irodalmi Múzeummal szemben nem véletlenül kígyózik minden nap a sor. A hely egyszerre modern és békebeli. A könnyebb pácolt húsok és grill ételek mellett, hatalmas választékkal kínálják a vidéki disznóvágások finomságait is. A házias ízek és a baráti ár miatt az egyik legkedveltebb hely az egyetemisták körében.

Ha a fő szempont az egészség

Ha Te is azok közé tartozol, akiknek fontos a helyes táplálkozás, vagy esetleg vegetáriánus vagy, akkor is biztosan fogsz találni a kedvedre való helyet, ahol éhségedet csillapíthatod.

Rukkola

A Kálvin tér túloldalán megnyílt salátázó alternatívát kínál a közeli egyetemek hallgatóinak, városlakóknak. A praktikus dobozkákról itt sem kell lemondanunk, így ha nem sietünk, és még az idő is kellemes, érdemes elfogyasztani a salátánkat a közeli Mikszáth téren. Budapest egyik leghangulatosabb tere igazi feltöltődést tud nyújtani és még karunktól sincs messze. A saláták a domináns színekről kapták nevüket, nekem a kedvencem a Zöld, amely pesztót, friss spenótlevelet, feta sajtot és tésztát tartalmaz. A saláták mellett szendvicsek, müzlik és nassolni való magvak is kaphatóak.

Hummus Bar

Az Egyetem tér tőszomszédságában keleties ízvilágú gyorsétterem várja a diákokat. Nyáron limonádéval, télen mentateával kedveskednek a vendégeknek. Ha nincs sok időnk, választhatunk a különböző  töltelékű szendvicsek közül, de többféle egytálétellel is csillapíthatjuk éhségünket. Itt is odafigyelnek a vegetáriánusokra, és a laktóz-, valamint lisztérzékenyekre. Az étlapon külön feltüntetik az allergén összetevőket.

Az ázsiai ízek kedvelőinek

Budapest egyik legnagyobb előnye a kultúrák találkozása. Ez a gasztronómiában is megmutatkozik, hiszen a Károlyi utcában jól megfér egymás mellett a magyar, olasz és az ázsiai konyha.

Padthai Wokbar

Ha kedvet kaptunk az ázsiai ízekhez, akkor mindenképp érdemes ellátogatni a főépülettől pár lépésnyire lévő étterembe. Az egytálételeket a friss alapanyagokból mi magunk állíthatjuk össze, amit a séfek tűzforró wokban előttünk készítenek el és a helyben készült teák is nagyon finomak. A korábban említett helyeknél kicsit drágább, viszont hatalmas adagokat adnak, így megéri elvitelre kérni, ha egyszerre esetleg nem tudnánk megenni az egészet.

Tao

A Kálvin téri étterem alacsonyabb árakon kínálja ételeit és a kínai receptek mellett japán és vietnami fogásokat is megkóstolhatunk. Választhatunk kis, illetve nagy adag között. A kínálat óriási, szóval a vegetáriánusok itt is biztosan találnak kedvükre valót.

Ha kedvező áron ennénk több fogást

Ebédidőben több közeli étterem várja megfizethető áron a vendégeket ebédmenüvel.

Véndiák Étterem

Karunkkal szemben lévő nagy múltú étterem hétfőtől péntekig kétféle menüvel várja az ebédelni vágyókat. Minden nap két különböző főételből választhatunk. Leves és házi tea is jár a menühöz. Igényes környezetben ebédelhetünk baráti áron. Kell ennél több?

Fecske Presszó

A Kálvin tér túloldalán, a Szabó Ervin Könyvtárhoz közel találjuk ezt a hangulatos kávézót, éttermet. Délidőben házias konyhával várják az arra járókat, a hetente frissülő kínálatban kétféle leves, négyféle főétel és két desszert közül állíthatjuk össze a kedvünkre való menüt.

Muzikum Bisztró

Talán ez az étterem esik a legtávolabb az Egyetem tértől, bár gyalog ez is mindössze öt-hat percre van. Csendes belső udvarában meghitten fogyaszthatjuk el a naponta frissülő menüt. A konyha egyszerre házias és nemzetközi. Érdemes időben érkezni, mert a bisztró a környéken dolgozók körében is igen népszerű.

Az említett helyeket a teljesség igénye nélkül soroltuk fel, ezeken kívül még sok más étkezde vár Benneteket szeptembertől. Évente nyílnak meg új éttermek, kávézók, így sosem tudjátok majd megunni a kínálatot.

Kiss Dóra Bernadett