5 legjobb reggeliző Budapesten

„Reggelizz, mint egy király” – tartja a régi mondás. A reggeli a nap egyik legfontosabb étkezése, hiszen ekkor alapozzuk meg az energiát a nap hátralévő részére. Ha kihagyjuk a nap első étkezését, figyelemzavarhoz és fáradtsághoz vezethet. A kedvenc helyünk megtalálása viszont nem csak hasznos, de kellemes időtöltés is lehet.

Az összegyűjtött öt reggeliző során törekedtem a változatosságra, hogy mindenki megtalálja a számára legszimpatikusabb helyet. Az árszínvonal bemutatása érdekében kiválasztottam a Benedict tojást és a cappuccinót, mint mércét. Ezek a legtöbb kínálatban szerepelnek, így segítenek az összehasonlításban.

London Coffee Society

A helyet egy család vezeti közösen. Lenkei Péter, a családapa, több évet dolgozott külföldön, ahol előtte nem látott nyitottságot és törődést tapasztalt a vendégekkel szemben. Élt a világ több táján, ami nem csak az életébe, de személyiségébe is sokszínűséget hozott. A konyhát a felesége viszi teljesen egyedül. Fiuk baristaként dolgozik, aki egy időre kiköltözött Londonba, szülei inkább ott nyitottak volna kávézót, de végül Londont hozták el hozzánk indusztriál steam-punk életérzéssel.

Az étlapról különböző avokádós, tojásos ételeket, smoothie tálakat és édességeket választhatunk, de olyan gazdag a felhozatal, hogy biztosan mindenki talál a saját ízvilágának megfelelő reggelit. Szórakozóhelyről hazafelé is érdemes betérni, készülnek ugyanis másnaposságra ajánlott ételekkel. A kávé és tea kínálatuk rendkívül széles, még superfood lattét is ihatunk növényi tejből. Dupla shot-okban adják a kávét, az itallap tartalmaz pezsgőt és pálinkát is, ami a reggeliző a külföldi jellegét erősíti. A Benedict tojás serrano sonkával, metélő hagymával, rukkolával és paradicsommal 2200 forint, a cappuccino 800 forint.

Cím: Dohány utca 27.

SOLID

Az egyetem szomszédjában található Michelin-csillagos SALT étterem kistestvéreként működik. Igaz, elsősorban borbár, de a SOLID remek reggelizőként üzemel hétköznap 7 és 12 óra, hétvégén pedig 11 és 14 óra között. Míg az étterem a Hotel Rum aljában, a SOLID az épület tetején működik, ahonnan csodás kilátás tárul elénk az Egyetem térre és magára az ÁJK épületére is. Egy óra előtti reggelire megfelelő választás, hiszen látni a tanórára igyekvő tömeget, ráadásul pár perc alatt máris az előadóban ülhetünk.

A reggeli menüsor tíz lehetőséget kínál klasszikusokkal és különlegesebb ételekkel is. A házi készítésű juice és kávékínálat mellett spanyol és francia pezsgővel is párosíthatjuk reggelinket. A Benedict tojás sonkával és medvehagyma kaviárral 2050 forint, a cappuccino 850 forint.

Cím: Királyi Pál utca 4.

Horizont

A Horizont a 7. kerületben, a Blaha Lujza tér közelében helyezkedik el. Az épület egy mozinak adott otthont, az előteret alakították át étteremmé art déco stílusban. Az étlapot rendszeresen újítják, az állandó kínálatot pedig a szezonális alapanyagokkal módosítják. Ha egy kreatív fotót szeretnénk készíteni a közösségi média oldalunkra, a Horizont ételei biztosan jól mutatnak, nagy hangsúlyt fektetnek az ételek esztétikai oldalára. Vasárnap kivételével minden reggel 9-től délután 4-ig tartanak nyitva, így betérhetünk egy késői reggelire is.

Egyik különlegesebb étel a kínálatból a fekete gofri, sáfrányos birsalma chutney-val, diókrémmel, sós karamellel és pirított magvakkal. A kávék és préselt gyümölcslevek mellett saját készítésű kombuchát is kóstolhatunk. (A kombucha egy olyan gyógyhatású ital, melyben a szervezet számára egészséges gombák és baktériumok keletkeznek erjesztés során. – a szerk.) A Benedict tojás füstölt sonkával és szezonális salátával 3400 forint, a cappuccino 800 forint.

Cím: Erzsébet körút 13.

Émile

Ezt a helyet Émile Gerbeaud-ról, a Gerbeaud cukrászda és kávéház alapítójáról nevezték el. Az étteremnek egy csodás villa ad otthont, amit az 1920-as években építettek, a földszinten található a desszertespult, az emeleten a szalon biztosít helyet a reggelizéshez. Az alsó részen látványkonyhával várnak, nyáron pedig a kerthelyiségből élvezhetjük a meleg napsütést. 2019-ben nyitottak egy saját pékséget Cacao néven, a pékárut a Gerbeaud Termelőműhelyében készítik.

A reggeli menü fele tojásos ételeket kínál, de van lazacos almás saláta, sajtos töltött édesburgonya, chia puding és amerikai palacsinta is a választékban. A péksütemények között a klasszikus kakaós és fahéjas csiga mellett diós lekváros csigát is kóstolhatunk. A friss smoothiek és gyümölcslevek, a pezsgőválaszték, a Gerbeaud kávéház és az Émile saját 100%-os Arabica kávéja teszik üdébbé a reggeleket. A Benedict tojás mangalica sonkával és parajjal 2890 forint, a cappuccino 990 forint.

Cím: Orló utca 1.

Bambi Eszpresszó

Ha szeretnénk kicsit kiszakadni a modern világból és a szépen tálalt, Instagram barát brunch-ból, a 60 éves Bambi Eszpresszóba menekülhetünk. 1961. május 1-jén nyitott meg, azóta is teljes pompájában működik. A mozaik, a pult és a bútorok is eredetiek. A berendezés mellett az étlap is változatlan maradt. Tojásrántottát, virslit, debrecenit és melegszendvicset választhatunk a retro reggelik közül, amihez kenyeret vagy zsemlét kérhetünk. Érdekességképp a kávé 1961-ben 3,20 forintba, 1999-ben 60 forintba, 2011-ben 220 forintba, most pedig 250 forintba kerül. Benedict tojást ugyan nem készítenek, a rántotta 420 forint, a feltét 320 forint, a cappuccino 450 forint.

Cím: Frankel Leó út 2-4.

Források: 1, 2, 3, 4, 5