Az Olvasás Éjszakája – Könyvbemutatók, meseolvasás és még ennél is több

olvejsz2016_fb_banner_lampas

Manapság komoly probléma, hogy már egészen fiatal korban sem fordítunk elég időt arra, hogy irodalmi műveltségünket gyarapítsuk, pedig közismert tény, hogy az olvasásnak megannyi pozitív hatása van, nemcsak a fantázia élénkítésére szolgál, hanem az alapvető szókincs bővítésére és a gondolkodás fejlesztésére is.

Nem elég a bulvár

A napi olvasás egy átlag felnőtt korú személynél kimerül a napi hírek gyors átböngészésében, vagy néhány érdekesebb bulvárhír olvasásában. Nem úgy a joghallgatók esetében, akik jóval gyakrabban forgatnak könyveket és kiadványokat a tanulmányaik miatt, de valljuk be, néha jól esik a paragrafusokon túli világ levegőjébe is beleszippantani, és valami egészen mást kezünkbe venni. Az Olvasás Éjszakája elnevezésű kulturális fesztivál arra nyújt kiváló lehetőséget, hogy felhívja a figyelmet az irodalmi alkotások

Sajátos fesztivál – az ország több pontján egyszerre

2016. október 8-án kora délutántól másnap hajnalig a rendezvénysorozat különböző helyszínein a könyv-, e-könyv-, és folyóiratkultúrához kapcsolódó látványos, zenés irodalmi programok, interaktív produkciók szórakoztatják és művelik a közönséget. Ezen a napon az ország könyvesboltjainak egy részében meghosszabbított nyitva tartással várják a vásárlókat. A programok sokszínűségét mutatja, hogy egy-egy helyszínen lüktető, zenés-táncos rendezvénnyel, míg máshol elmélyült, érdekes beszélgetésekkel várják az érdeklődőket.

A budapesti helyszínek:

Alexandra Irodalmi Kávéház Budapest VII., Károly körút 3/C.

Fókusz Könyváruház és Hátsó Kapu Budapest VII., Rákóczi út 14. és Dohány utca 13.

Könyvmoly Pop Up Store Budapest VI., Váci út 3.; Budapest XV., Szentmihályi u. 131.

Libri Könyvpalota Budapest VII., Rákóczi út 12.

Örkény Könyvesbolt Budapest XIII., Szent István körút 26.

Vidéki helyszínek:

Alexandra Könyvesház Székesfehérvár, Koronázó tér 5.

Géniusz Könyváruház Miskolc, Szent István út 107.

Libri Győr Könyvesbolt Győr, Baross Gábor u. 11-13.

Líra Könyváruház Debrecen, Piac u. 57.

A programokról bővebben: http://azolvasasejszakaja.hu/

A szerzőről Összes bejegyzés megtekintése

Máté Csilla

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

Hozzászólás írásához, kérjük jelentkezz be.