CoopWork országos verseny a Karon

Február 14-én az Agrárjogi Tanszék szervezésében került sor a „Cooperative Work” Országos Szövetkezeti Jogi és Munkajogi Jogesetmegoldó és Perbeszéd Verseny döntőjére.

Réti Mária tanárnő, az eseményt megnyitó Dr. Menyhárd Attila dékán és a zsűri is kiemelte, hogy a verseny egyik legjelentősebb célja, hogy a hallgatók már egyetemi pályafutásuk során találkozzanak a való életet imitáló tényállásokkal, és a jogi problémák megoldása során merjenek kreatívan gondolkodni.

A négy három fős csapat délelőtt egy európai szövetkezetekkel kapcsolatos, munkajogi relevanciájú jogesetet oldottak meg, az ebédszünetet követően pedig a Kari Tanácsteremben adták elő perbeszédeiket – a versenyzőknek fel- és alperesi pozícióban is kellett érvelniük.

Az ELTE-t az előző félév során megrendezett házi verseny eredménye alapján Klément Zsuzsanna, Neumann Zita és Szabó András képviselte.

A versenyen készült képek az Agrár- és Szövetkezeti Jogi TDK Facebook-oldalán tekinthetők meg.
Az eseményt az Igazságügyi Minisztérium támogatta.

Szövérffy Margit