Ha tanulásról van szó, az ember azt gondolná, hogy csak a „mit?”, „mikor?”, „hogyan?” kérdéseknek van igazán jelentősége – ezekre a válasz a jogi karon az, hogy mindent, mindig, hatékonyan, azaz a lehető legkisebb ráfordítással a maximális eredményért – a „hol?” kérdése ezek után már irreleváns tényező. Ez azonban sajnos nem teljesen van így.
TovábbArchív - április 2021
Hétfő hajnalban – igencsak kevés figyelmet kapva – lezajlott a 93. Oscar-gála. Ezek a 34 centiméteres, 3.8 kilogrammos, aranyszobrocskák – amiket az Amerikai Filmakadémia évente kioszt – mindenkori szimbólumai a hollywoodi, amerikai kulturális export jelenlétének és sikerességének. Mi lehet azonban a cél? A nézőközönség igényeinek, szemléletének meghatározása vagy talán épp a médiának és a társadalmi igényeknek való megfelelés? Vagy ez csupán a legpatinásabb szakmai díj, amit a filmművészeti remekművek hazavihetnek? Arra a kérdésre tehát, hogy mennyiben is változott meg napjainkban az Egyesült Államok által diktált kommersz „kultúraexport”, e cikk sorai között keressük a választ a filmipart segítségül hívva.
TovábbFolytatjuk a két héttel ezelőtt lezajlott OTDK-ról szóló tudósításunkat, ezúttal élménybeszámolókkal. A Jurátus szerkesztőségének tagjai közül idén is sokan megmérettették magukat a versenyen. Bényi Mercédesz opponensként szerzett tapasztalatairól ír, Fazekas Barbara és Kiss Rebeka pedig versenyzői élményeikről mesélnek.
TovábbValószínűleg sok pályaválasztás előtt álló gimnazista fejében fogalmazódott már meg az a gondolat, hogy milyen jó lenne sztárügyvédként milliókat hazavinni, márkás órákat viselni és luxusautókat vezetni. Mai cikkünkben azt igyekszünk kideríteni, hogy valóban egy aranytojást tojó tyúk-e a jogász szakma vagy csupán kacsa a milliókkal kecsegtető jövőkép.
TovábbHa Nepál egyes városaiban jársz, és szalmával, virágokkal vagy esetleg gyertyákkal látsz embereket térdelni egy olyan hatalmas trón előtt, amin ránézésre egy ötévesnek tűnő kislány ül, ne lepődj meg.
TovábbNémeth Dolóresszel, a Joghallgatók Önképző Szervezetének (JÖSz) elnökével beszélgettünk a szakkollégium múltjáról, jelenéről és jövőjéről.
TovábbHatalmas örömmel jelentjük be, hogy hamarosan elindul a Jurádió, a Jurátus és az Első Pesti Egyetemi Rádió (EPER) együttműködéséből létrejövő rádióműsor! Bevezető évadunkban a Jurátus rovataihoz igazodóan, két hetente jelentkezünk újabb és újabb epizódokkal. Az alábbi rövid írásban a műsor születéséről és az első adás tartalmáról osztunk meg néhány kulisszatitkot.
TovábbSok-sok éve is voltak már gyógyítók, még mielőtt a tudományok betagozódása megkezdődött volna. Hozzájuk lehetett fordulni, ha valami mentális vagy fizikális gond volt. A mai világban minden téren rengeteg opció tárulkozik elénk, így a segítők köre is bővült. Nagyon szerteágazó a lista, mikor azt kívánjuk felmérni, hogy kihez kellene fordulnunk a problémáinkkal. Ezért érdemes megismerni a pszichológus, pszichiáter és a terapeuta mellett más foglalkozásokat is, amelyek ugyanannyira célravezetőek lehetnek, mint az előbb említettek.
TovábbÁprilis 16-án szomorú reggelre ébredt az egész ország, az ezerarcú színésznő, – akinek mindig ott csillogott a derű a szemében – péntek kora hajnalban végleg búcsút intett a földi létnek. „Nem tudom, fel tudjátok-e fogni, mi az egy lehetetlent hallani?” – emlékezik vissza a pillanatra Bodrogi Gyula, mikor telefonon közölték vele, Mari meghalt. A háromszoros Kossuth-díjas színésznő szavaival élve azonban a színész addig él, míg van ember, aki látta színpadon, így Törőcsik Mari még sokáig velünk marad.
Tovább