Az Oroszország és Ukrajna között kialakult fegyveres konfliktust tárgyaló cikksorozatunk II. részében a behívás, a besorozás és a hatályos, magyar szabályozásban még előforduló, további jogintézményeket tekintjük át.
TovábbArchív - november 2022
Számos egyetemista életében eljön az a pillanat, amikor vidékről Budapestre felköltözve, vagy a fővárosi családi fészekből külön élet reményében kirepülve, albérletkeresésbe kezd. De minek is jár utána valójában, albérletnek vagy bérletnek? A kérdésfeltevés talán nem is lényeges, szemben a két fogalom közötti különbséggel!
TovábbAz egyetem keretein belül sokszor átlagos hallgatóként is szinte rémálom navigálni, ugyanis a HKR rendelkezései egy elsőéves számára gyakran értelmezhetetlennek és túl bonyolultnak tűnhetnek. Alábbi cikk keretében a speciális neveltetési igényű hallgatók tájékozódását szeretnénk megkönnyíteni.
TovábbA közösségi média emberre gyakorolt hatásaival már sok-sok kutatás foglalkozott, de kérdés, hogy vajon a pozitív hatások képesek-e az ember életében bármit is oly módon pótolni, hogy ne kelljen önerőből digitálisdetoxba kezdeni a lelki egészségünk megőrzése érdekében.
TovábbKevés embert ismerek, aki soha ne ivott volna még teát. Ez nem véletlen, hiszen a világ második leggyakrabban fogyasztott itala (csupán a víz előzi meg). Egy hideg őszi estén a teát szürcsölgetve elmerenghetünk azon is – miközben akár ezen cikket olvassuk –, hogy mennyit tudunk a teáról? Minden, amit teaként árulnak az tea? Egyáltalán miként fogyasztják a világ más pontjain?
Tovább–Én csak azt mondom Pelikán elvtárs, a nemzetközi helyzet egyre fokozódik.
-Fokozódik? Jó tudni.
– Ezt sosem szabad elfelejteni!
– Nem fogom elfelejteni.
TovábbSzámtalan legenda övezi a kalózéletet. A törvényenkívüliség mámora, a fosztogatások és a mesés kincsek. A kalózkodás aranykora a 17-18. századra esik. Ebben a cikkben megismerhetjük a legrettegettebb kalózokat, hogy milyen szabályok érvényesültek egy-egy kalózhajón, továbbá, hogy kik voltak I. Erzsébet „tengeri kutyái”. Mindezek mellett lehetséges, hogy néhány legendáról is lehull a lepel, hiszen már a saját korukban is népszerűek voltak a kalózok kalandjairól szóló mendemondák, amelyek igen gyakran túlzásokba estek.
TovábbA Gyermekjogok Világnapja november 20. A társadalom sok más rétegéhez hasonlóan, a gyermekeknek sem voltak mindig alapvető emberi jogaik a történelem során. Így a napjainkra kialakult gyermekjogok sokáig nem is léteztek, és a gyermekeket sem kezelték egyenlően. A cikkemben mindezekből eredően azt szeretném bemutatni, hogy hogyan alakultak ki a gyermekjogok, megünnepelve egyúttal a Gyermekjogok Világnapját.
TovábbNapjainkban egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a különböző alternatív étrendek, étkezési módok. Megítélésük a társadalomban igencsak változó képet mutat: sokan nem tartják többnek őket bolondos hóbortnál, túl sok lemondással járó kínnál, míg elkötelezett híveik az egészség és a hosszú élet garanciájaként tekintenek rájuk. Ebben a cikkben a teljes értékű növényi étrendet járjuk körül.
TovábbMár a szemeszter elején szembesülhettünk a hírrel, hogy ebben a tanévben a klasszikus októberi őszi szünetnek búcsút mondhatunk, az ugyanis átkerült a vizsgaidőszak előtti hétre. Ezzel együtt szertefoszlott annak a reménye, hogy néhány nap erejéig valamilyen külföldi országban élvezhessük a kellemes őszi napsütést, a főszezoni utazás kellemetlen velejárói nélkül.
Tovább