Az idei Hallgatói Önkormányzati választáson négy jelölt is versenybe száll a HÖK elnöki pozíciójáért. Mind a négyen részletesen kidolgozott programot készítettek a hallgatók számára, amely segítségével négy különböző víziót ismerhetünk meg, ezáltal négy különböző jövőképből választhatunk. Tovább
Címke - HÖK
A Hallgatói Önkormányzati választások a 2018/2019-es tanévben november elején indulnak.
A küldöttgyűlés október közepén, tíz hónappal annak aktuálissá válását követően elfogadta a kari HÖK 2017-es zárszámadását és 2018-as költségvetési tervezetét. Már ti is tanulmányozhatjátok ezeket a dokumentumokat a HÖK-honlapon.
Karunkon túlnyomó többségben jogász- és politológusképzés zajlik, ennek dacára az évfolyam-képviselők a választási kampányidőszak előestéjén sem veszik a fáradságot, hogy megjelenjenek a küldöttgyűlésen.
A Hallgatói Önkormányzat módosító javaslatot dolgozott kis és nyújtott be, amely átalakítaná az ösztöndíjak felosztását, hogy a támogatások hatékonyabban kioszthatóvá váljanak. Hamarosan a Neptunon keresztül ti is szavazhattok a javaslatról, amiről részletesebben a lenti cikkben olvashattok.
Tovább
November 14-én, kedden este a ELTE ÁJK Hallgatói Önkormányzata Szabó Tamás elnök vezetésével alakuló küldöttgyűlést tartott.
Tovább
Idén október 25. és 30. között zajlanak az ÁJK HÖK Küldöttgyűlés tagjainak választásai. Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is a Neptunon lehet leadni voksainkat a jelöltekre, és ajánlott is, hiszen minden évfolyamon szükség van az eredményes hallgatói érdekképviseletre. Az idei jelöltek az alábbi rövid üzenetekkel mutatkoznak be hallgatótársaiknak.
Karunkon 2015-ben alapult a Hallgatói Önkormányzat gólyák integrációját segítő szervezete, a Mentorprogram, mely immáron két éve töretlen lelkesedéssel működik, és első gólya generációja már be is illeszkedett az egyetemi élet nyüzsgésébe. Most a HÖK felvételt hirdet, hogy minél többen legyenek, akik segítenek ebben az aktívan működő közösségi hálónak a kiépítésében. A felvételi kapcsán Urbán Kristóffal, az integrációért és utánpótlásért felelős alelnökkel beszélgettünk.
Maros Dávid az utolsó utáni pillanatban lett az elárvult évfolyam képviselője, ugyanis a rendes HÖK választásokon senki nem indult a 2013-ban kezdett évfolyam képviseletét jelentő mandátum megszerzéséért, ezért a Választási Bizottság rendkívüli eljárásban új választást írt ki, amelyet egyedüli jelöltként Dávid nyert meg. Az első képviselőséggel töltött félév tapasztalatairól és nehézségeiről beszélgettünk.
A jogi karon működő Oktatói Mentorprogram szervezésében szeptember 20-án az elsőéves jog- és politológus hallgatók interaktív filmnéző esten vehettek részt, amelynek elsődleges célja, hogy segítse a gólyák beilleszkedését, egymással való megismerkedését. Ez az est volt az első a programsorozatban, az OM még két filmklubestet tervez az elsőévesek számára az őszi szemeszterben.