A kávék és az energiaitalok széles választékán kívül is van olyan ital, amely hatása az agyunkra és a tanulási képességünkre ugyanúgy rendkívül előnyös. A téli és a nyári szezonban is fogyasztható, akár forró, akár jeges változatban, és mindezek mellett ízesítési lehetősége is határtalan. Ez pedig nem más, mint a tea.
Archív - február 2020
Elhoztuk neked kedvenc bűnügyi sorozatainkat, amiket te is együltő helyedben fogsz végignézni, ha belevágsz. Vigyázat, itt mindenkinek van valami, ami súlyosan veszélyezteti a tanulásra szánt időt!
Van, aki már konkrét elképzeléssel kezdi meg egyetemi éveit, akad azonban olyan is, aki csak „jobb híján” választotta magának ezt a szakot. A hosszú szemeszterek alatt rengeteg, szerteágazó tudást szerzünk különböző jogágakról, ami megváltoztathatja a már kialakult elképzelésünket és céljainkat vagy éppenséggel segíthet megtalálni azokat. Azok számára, akik a közszférában képzelik el a jövőjüket, most itt egy kis ízelítő.
Az egész világ lélegzet-visszafojtva figyel Kínára. A koronavírus áldozatainak száma több mint 2000 fő, a megbetegedések száma közel 76 000. A kimondottan nagy médiafigyelem ellenére közel sem ez minden idők legsúlyosabb járványa. Mai cikkünkben megkíséreljük áttekinteni a történelem legpusztítóbb járványait.
Az elismerés, fejlődés és kapcsolati tőke triásza. Mik adhatják ezt meg nekünk? Miért lehetnek fontosak ezek számunkra? Az alábbi cikkben egy kis ízelítőt olvashattok elsősorban a hazai versenykínálatból, de említésre kerül néhány a nemzetközi lehetőségek köréből is.
Az értelmiség. Vannak, akik tisztelettel gondolnak rájuk, míg mások sznobnak tartják azt, aki értelmiséginek vallja magát. Egyesek azt mondják, ma már nem is létezik ez a társadalmi réteg. Vajon hordoz még bármiféle értéket, jelentést a mai modern felfogású ember számára? Vagy nem más, mint elcsépelt, unalomig taglalt kifejezés, amely teljesen elveszítette mára már a jelentőségét?
A XX. század audiovizuális eszközei, mint a mozi vagy a TV, ahogy korábban a CD, rádió használata, egyre nagyobb mértékben szorulnak ki mindennapjainkból, és helyükre a különféle online, streaming felületek kerülnek. Ez egyfelől a nézők igényét is tükrözi, másrészt az ipar is elmozdul a virtuális filmértékesítés irányába. Kérdés, hogy tovább és véglegesen digitalizálódik-e a filmipar, és hogy mit szeretnének ezzel kapcsolatban a filmek világának fogyasztói? Vissza fognak-e térni az ősi tradícióikhoz, a mozivászon elé és mindez csak egy időleges próbálkozás?
Kíváncsi vagy, mi mindent lehet nyerni egy Erasmus félévvel? A 2019/2020-as tanév őszi félévét a spanyol fővárosban tölthettem az Erasmus program keretein belül, Campus Mundi ösztöndíjjal. Ha gondolkodsz a jelentkezésen, olvasd el beszámolónkat!
A Közjegyzők Házának modern és elegáns épülete tökéletes választás volt a European Law Students’ Association (ELSA) Hungary február 14-én megrendezett konferenciájához, mely a jogi szakma jövőjéről szólt. Fiatal munkavállalókkal és sikeres munkaadókkal, oktatókkal járhattuk körbe a témát a közös gondolkozás keretében. Az elhangzottak mindenki számára hasznos útravalónak bizonyultak.
Amikor megpróbáljuk eldönteni, melyik egyetemre szeretnénk jelentkezni, általában elmegyünk nyílt napokra, esetleg az áhított kar által szervezett egyéb programokra, de legfőképp: megkérdezzük az oda járó hallgatókat, milyen is valójában a kiválasztott szak. Valahogy így megy ez a diákszervezetek közötti döntésnél is. Mivel a JÖSz 2020 tavaszi felvételiéig már csak pár nap van hátra, a fenti megismerési lehetőségek közül csak egy marad: a tagok élménybeszámolója. Megpróbálom összeszedni, mi minden történt velem az első JÖSz tagként eltöltött évemben, hogy betekintést kaphassatok, milyen is az élet a nálunk. Annyit elöljáróban elmondhatok: minden pillanatát élveztem!